• مزایا: تنظیم بیس مکانیکی- سبکی و راحتی بر روی سر- کابل جداشونده – صدای نرم و لذت بخش
  • معایب: نداشتن کیف قابل حمل
هدفون کاستوم وان بر روی استند کاغذی موجود در جعبه

داخل جعبه

هدفون COP+ در مقایسه با نسخه قبلی خود با لوازم بیشتری عرضه شده است.در مدل جدید 16 عدد پلیت با طرح و رنگ های مختلف(بعدا بیشتر توضیح داده میشود) و دو کابل با کیفیت که یکی ازآن ها 1.3متری میکروفون دار و دیگری 1.5 متری درون جعبه قرار داده شده است.کابل میکروفون دار با ios،اندروید و ویندوز فون سازگار است بطوری که با دوبار فشردن آن موسیقی جلو و با سه بار فشردن به عقب می رود.همچنین تبدیل 6.3 میلی متری برای کاربری حرفه ای و یا وصل کردن هدفون به سیستم های High-End خانگی موجود است.این تبدیل به سر جک 3.5 میلیمتری کابل پیچ میشود.

همانطور که قبلا ذکرشده بود 16 پلیت در طرح و رنگ های متفاوت درون جعبه موجود است که توسط قابی بر روی ایر کاپ ها ثابت می ماند.این قاب توسط اچار مخصوصی که درون جعبه وجود دارد به راحتی قابل تعویض است.

Beyerdynamic Custom One PRO PLUS Box
جعبه سری جدید ۲۰۱۶ هدفون کاستوم وان
Beyerdynamic Custom One PRO PLUS detail
قابلیت تغیر ظاهر و نصب آسان
Beyerdynamic Custom One PRO PLUS Cover
۱۶ جفت پلیت متفاوت موجود در جعبه
نقد و بررسی تخصصی هدفون Beyerdynamic Custom One pro
۲ عدد کابل با میکروفون و بدون میکروفون در جعبه
نقد و بررسی تخصصی هدفون Beyerdynamic Custom One pro
نصب جک ۶/۳ بر روی کابل

طراحی و راحتی

هنگامی که برای اولین بار هدفون را در دست میگیریم کیفیت بالای ساخت قطعات و نرمی بالای ایرپدها قبل از هر چیزی توجه ما را به خود جلب میکند.

قسمت جالب در طراحی این هدفون تنظیم بیس(Sound Slider) آن است.به این فکرکنید که به چه میزان بیس نیاز دارید!؟ به کمک 4 حالت موجود بر روی گوشه کناری ایر کاپ ها میتوانید صدا را از حالت رفرنس خنثی و طبیعی به حالت صدای basshead برسانید.این افزایش پله ای در واقع فقط افزایش حجم بیس نبوده بلکه صدا بالانس بودن خود را نیزحفظ میکند.

هدبند این هدفون از فولاد انعطلاف پذیر ساخته شده است و روکش قابل تعویض آن ازجنس چرم مصنوعی است که فشار بسیار کمی بر روی سر وارد میکند.

پد ها نیز از چرم مصنوعی ساخته شده اند و برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند.برای دوستانی که کاربری حرفه ای دارند و یا میخواهند در مدت زمان بسیار طولانی از صدای طبیعی تری بهره ببرند بهتر است از ایر پدهای مخملی استفاده کنند.

نکته مهم دیگردر طراحی این هدفون ساخت آلمان،کابل یک طرفه با قابلیت قفل شدن به ایر کاپ برای جدا نشدن تصادفی از هدفون میباشد

نقد و بررسی تخصصی هدفون Beyerdynamic Custom One pro

صدا

Custom One Pro Plus را میتوان نمونه کامل و دقیق مهندسی صدای بیرداینامیک دانست .این هدفون مثل تمامی هدفون های این کمپانی از دقت صدای بالا واستاندارد بودن صدا به لطف درایوهای داینامیک برخوردار است. وقتی که برای اولین بار به این هدفون گوش می دهید، صدای تمیز، صاف به همراه دقت در ریز صدا ها به گوش میرسد.هر چند با توجه به درایور های داینامیک، برای شنیدن پایدارترین حالت صدایی نیاز است +50 هدفون Burn in شود.

COP+ نسبت به طراحی پشت بسته خود از Soundstage بزرگی برخوردار است.در حالت 3 تنظیم بیس(Vibrant Bass) صدای نزدیکی به M50x دارد.در مقایسه با هم COP+ از soundstage عمیق تر و بزرگ تری برخوردار است و در مقابل میدرنج M50x شفاف تر،طبیعی تر و کمی جلو تراست. حال از خود می پرسید کدام حالت slider صدای بهتری دارد؟ در حالت های 1و2 مقدار کمی درMid-Bass کوبش شنیده میشود و صدا حالت طبیعی خود را دارد ، برای سبک های موسیقی مثل Classic وسنتی (حالت 1) وسبک های راک و متال (حالت 2) و یا برای کاربری حرفه ای ومانیتورینگ مورد استفاده است. اما در حالت های 3و4 Sub-Bass خودنمایی میکند و به صدا روح و وزن میدهد.از حالت 3 برای سبک هایی مثل ترنس والکترونیک و حالت 4 برای هیپ هاپ و پاپ میتوان استفاده کرد.

در فرکانس های بالا (تریبل) صدا،نرم ، تمیز و شفاف است و هیچ گاه آزار دهنده نمیشود. دراخر به این نکته دقت کنید این هدفون امپدانس پایینی دارد و با پلیرهای پرتابل معمول و یا موبایل میتوان به آن گوش داد اما بهترین عملکرد خود را با پلیرهای Hi Res و موسیقی های با کیفیت نشان میدهد.این هدفون وابسته به سورس خوب است.