زمان ارسال مقالات به پایان رسیده است
ادامه صفحه را مشاهده کنید

تقریباً همه‌ی ما یک هدفون در جیب، کیف یا روی میزمان داریم و هر روز از آن استفاده می‌کنیم. این هدفون، از هر نوعی که باشد، یعنی بی‌سیم باشد یا با سیم، داخل‌ گوش باشد یا روی گوش، ارزان‌قیمت باشد یا گران‌قیمت، ویژگی‌ها و مشخصاتی دارد که برخی از آنها را دوست داریم و برخی را نه. آن ویژگی‌ها چه چیزهاییست؟

وقتی که شروع به کنار هم آوردن دقیق این شاخصه‌ها کنیم و در نهایت به یک ارزیابی کامل از یک هدفون برسیم، ما یک نقد و بررسی ارزشمند در اختیار داریم که نه تنها برای خود ما، بلکه برای سایر افراد نیز سودمند و مفید است.

با اینکه ممکن است در نگاه نخست این کار سخت و پیچیده به نظر برسد، اما در حقیقت تنها به کمی توجه و تمرکز نیاز دارد.

پس حداقل یک‌بار هم که شده آن را امتحان کنید. هدفونتان را بردارید و یک نقد و بررسی همه‌جانبه راجع به آن بنویسید و برای ما بفرستید. نگران هم نباشید. هر زمان که نیاز به مشورت و کمک داشتید، از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید تا در کنار هم به یک متن درخشان برسیم.

به تمامی شرکت‌کنندگان این رقابت جوایزی اهدا خواهد شد. اما جایزه‌ی سه نویسنده‌ی برتر بسیار خاص‌تر و ویژه‌تر است. امیدواریم که شما یکی از برندگان جوایز درجه یک مسابقه‌ی ریویونویسی ایران‌هدفون باشید.

divider

هدف از برگزاری

گسترش فرهنگ نقد نویسی در عرصه‌ی هدفون و تجهیزات صوتی
انتشار نقدهای سودمند و در نتیجه تسهیل روند انتخاب و خرید هدفون
گسترش تعامل میان کاربران و علاقه‌مندان هدفون و ایران‌هدفون

شیوه نگارش نقد و بررسی

شیوه نگارش نقد و بررسی (پیشنهادی):

یک نقد و بررسی خوب، به جز کیفیت محتوایی، باید از نظم نگارشی نیز برخوردار باشد تا خواننده در حین خواندن آن دچار سردرگمی و کلافگی نشود و از خواندن دست نکشد.

البته این که شما چگونه و با چه شیوه‌ای می‌خواهید متنتان را بنویسید، کاملاً به صلاح‌دید و سلیقه‌ی خودتان بازمی‌گردد. اما پیشنهاد ما این است که متن شما از حداقل چهار بخش کلی شامل مقدمه، بررسی موارد ظاهری، بررسی موارد مربوط به صدا و نتیجه‌گیری تشکیل شده باشد.

۱- مقدمه:

هر متنی نیاز به مقدمه دارد. مقدمه‌ای که به‌طور مثال می‌تواند خواننده را با خود محصول، شرکت تولید کننده‌ی آن، کاربری آن، تاریخچه‌ی محصول و یا هر چیز دیگری آشنا کند.

۲- بررسی موارد ظاهری:

این بخش می‌تواند شامل مواردی مانند کیفیت بسته‌بندی، لوازم داخل جعبه، کیفیت ساخت و ظاهر محصول، راحتی، ایستایی روی سر یا داخل گوش و قابلیت‌هایی مانند ریموت کنترل و … شود.

۳- بررسی موارد مربوط به صدا:

این قسمت می‌تواند دربرگیرنده‌ی مواردی مانند توازن، وضوح و شفافیت صدا، کیفیت بخش‌های مختلف بازه‌ی فرکانسی مانند بیس، میدرنج، تربل و … شود.

۴- نتیجه‌گیری:

در این بخش، نظر نهایی و ارزیابی کلی محصول، به طور خلاصه بیان می‌شود. ممکن است برخی از خوانندگان به‌طور مستقیم به این قسمت از متن مراجعه کنند و فقط آن را بخوانند تا از نظر کارشناسی شما بهره ببرند. پس شاید بتوان گفت که این قسمت، برای بسیاری از خوانندگان، مهمترین بخش متن است.

به جز موارد بالا، شما می‌توانید هر چیز دیگری که مایل هستید را در متن بیاورید. مواردی مانند مقایسه با محصولات مشابه، نتیجه‌ی تست با پلیرها، آمپلی‌فایرها و یا دک‌های مختلف، نتیجه‌ی تست با سبک‌های مختلف موسیقی و ...

divider
جوایز مسابقه

جوایز

جوایز سه نویسنده‌ی برتر از قرار زیر است:

جایزه نفر اول Beyerdynamic T 90 نفر اول: یک عدد هدفون بیرداینامیک تی ۹۰
جایزه نفر دوم Astell & Kern AK JR نفر دوم: یک عدد پلیر استل اند کرن ای کی جی آر
جایزه نفر سوم Shure SE215-K نفر سوم: یک عدد ایرفون شور اس ای ۲۱۵

علاوه بر آن، تمامی نقد و بررسی‌هایی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند، در وبلاگ ایران‌هدفون منتشر خواهد شد.

داوران

مسعود اختصاصی مسعود اختصاصی
اشکان حجتی اشکان حجتی
امیر تولی امیر تولی
مصطفی سلطانی مصطفی سلطانی

نحوه ارسال نقد و بررسی

شما می‌توانید از طریق ایمیل زیر، نقد و بررسی خود را برای ما ارسال فرمایید:

ایمیل شرکت در مسابقه

مهلت ارسال نقد و بررسی

۱۳۹۶/۰۵/۱۰ تا ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
Seconds
Minutes
Hours
Days

تاریخ اعلام نتایج

۱۳۹۶/۰۶/۲۰
Seconds
Minutes
Hours
Days

در صورتی که سوالی درباره‌ی مسابقه دارید یا نیاز به مشورت و کمک در نگارش متن دارید، لطفاً از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرید.

پاسخ شما به همین آدرس ایمیل ارسال خواهد شد.