Audeze LCDi4

وقتی که زمان برگزاری نمایشگاه High End‌ مونیخ فرا می‌رسد، به دیدن پرچمدارهای گوناگون با ویژگی‌های خاص و قیمت‌های بسیار بالا عادت می‌کنیم. اما در این میان، باز وقتی کار به ایرفون پرچمدار جدید Audeze می‌رسد، به محصولی بر می‌خوریم که شاخصه‌های فنی، صوتی و البته قیمت آن، فراتر از سطح انتظار است.

اگر بدانیم که این پرچمدار، ایرفونی است نیمه باز با دیافراگمی به قطر یک یاخته‌ی خونی، درایوری ۳۰ میلی‌متری، کابلی که برای افزایش مقاومت سرمادهی شده، بدنه‌ای ساخته شده از منیزیم و قیمت ۲۵۰۰ دلاری، متوجه می‌شویم که به طور کل با یک پدیده‌ی منحصربفرد و نو روبروییم. پدیده‌ای به نام LCDi4!

Audeze LCDi4

طبق ادعای مهندسان آدیزی، در ساخت LCDi4 یک هدف مد نظر بوده است: ساخت بهترین هدفون داخل گوش جهان. از این رو، آنها با بهره‌گیری از دانش به کار رفته در هدفون LCD-4 و جای دادن آن در بدنه‌ای کوچک و قابل حمل، توانسته‌اند ایرفونی بسازند که به نظر، با هدف آنها همخوان است.

درایورهای ۳۰ میلی‌متری LCDi4 که برای یک ایرفون، سایز باورنکردنی‌ای به نظر می‌رسد، توانایی نفوذ به عمق بیس تا سطح ۵ هرتز را دارند و در سوی دیگر بازه نیز تا ۵۰ کیلوهرتز نفوذ می‌کنند تا هیچ صدایی، با هر فرکانسی، از گوش شما پنهان نماند.

Audeze LCDi4

به علاوه، این درایورها به لطف دیافراگمی با قطری حیرت‌آور (نیم میکرون)، حتی در بیشترین شدت صداها، حداقل دیستورشن ممکن را به صدا می‌افزایند تا THD اندازه‌گیری شده، تنها 0.2% باشد.

بدنه LCDi4، از جنس منیزیوم تولید شده است و کابل تابیده‌ی ایرفون نیز از جنس مس پوشیده شده با نقره ساخته شده و توسط الیاف کولار مقاوم‌سازی شده تا علاوه بر حداکثر رسانایی، بالاترین سطح از مقاومت را نیز داشته باشد.

با این همه، سازندگان آن توانسته‌اند وزن این ایرفون غیرعادی را در سطح ۱۲ گرم نگه دارند که رقم کاملاً رضایت بخشی است.

غیرعادی بودن این ایرفون وقتی بیشتر روشن می‌شود که بدانیم این محصول نیز، همچون سایر ایرفون‌های آدیزی یعنی iSINE10 و iSINE20، نیمه باز است و مناسب استفاده‌های خارجی نیست. امری که در تولیدات سایر شرکت‌ها بسیار نادر است.

Audeze LCDi4

با این همه آدیزی تاکنون نشان داده است که در طراحی محصولاتش، تنها و تنها به یک چیز می‌اندیشد و آن هم کیفیت محصول است. پس می‌توان با اطمینان گفت LCDi4 نیز از این قاعده مستثنا نیست و بی‌شک محصولی خواهد بود یکه و بی‌مانند.

LCDi4 که امپدانسی ۳۵ اهمی دارد و برای درایو بهینه نیاز به یک آمپلی‌فایر با کیفیت دارد، در اواخر ماه ژوئن و با قیمت 2500 دلار به بازار عرضه می‌شود.