آدیو تکنیکا MSR7SE

امروز، شرکت ژاپنی آدیو تکنیکا، در جریان نمایشگاه تجهیزات صوتی-تصویری هنگ‌کنگ، نسخه‌ای ویژه‌ای از یکی از محبوب‌ترین هدفون‌های سالهای اخیر، یعنی ATH-MSR7 را معرفی کرد. محصولی که در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد و با کیفیت ساخت، ظاهر بی‌نظیر و صدای لذت‌بخشش، توانست نظر مثبت بیشتر کارشناسان و کاربران را جلب کند.

آدیو تکنیکا MSR7SE

اکنون پس از گذشت کمتر از سه سال، مهندسان آدیو تکنیکا با بهره‌گیری از دستاوردهای فنی‌شان در طراحی هدفون ATH-SR9، تصمیم به ساخت نسخه‌ای ویژه‌ و بهبود یافته از MSR7 کرده‌اند. محصولی با نام ATH-MSR7SE.

نخستین تغییر محسوس ATH-MSR7SE به نسبت نسخه‌ی معمولی، رنگ آبی پر رنگ و تزیینات طلایی بدنه‌ی آلومنیومی آن است. به‌علاوه، ایرپدها به رنگ قهوه‌ای پر رنگ درآمده‌اند و طبق ادعای آدیو تکنیکا، مجدداً طراحی شده‌اند تا ایزولیشن و بیس بهتری ایجاد کنند.

اما در بخش مهمتر یعنی درون هدفون نیز بهبودهایی انجام گرفته است. دیافراگم درایورهای ۴۵ میلی‌متری‌ هدفون، با یک نمونه‌ی پوشیده از کربن شبه‌-الماس (DLC) جایگزین شده است که موجب واکنش‌ سریع‌تر و آزادانه‌تر آن، دیستورشن کمتر و در نهایت، بازتولید صدایی دقیق‌تر با فرکانس‌های بالای عمیق‌تر می‌گردد.

آخرین بهبود ATH-MSR7SE، تغییر کابل به یک کابل مسی جدید است که موجب انتقال سیگنال ناب‌تر و باکیفیت‌تر می‌شود.

البته این تغییرات، برای خریداران ارزان تمام نخواهد شد و قیمت این نسخه‌ی خاص، به شکلی چشمگیر از نسخه‌ی معمولی بالاتر است.

آدیو تکنیکا MSR7SE

نسخه‌ی معمولی یعنی ATH-MSR7 حدود ۲۲۰ دلار قیمت دارد. در صورتی که قیمت این نسخه‌ی جدید، حدود ۳۹۰ دلار اعلام شده است. یعنی افزایشی ۷۵ درصدی که به نظر می‌رسد به نسبت بهبودهای صورت گرفته، کمی زیاده از حد باشد.

ATH-MSR7SE به همراه یک کیف جدید و چهار کابل، از حدود دو ماه دیگر، به بازار عرضه می‌شود.