Beyerdynamic DT-240 Pro

امروز، شرکت آلمانی بیرداینامیک، از عرضه‌ی هدفون جدیدی خبر داد با نام DT-240 Pro. یک هدفون استودیویی دور گوش قابل حمل و کوچک که جزو کوچکترین و ارزان‌قیمت‌ترین هدفون‌های استودیویی دور گوش پشت بسته‌ی این کمپانی است و به‌طور مشخص برای مهندسان صدا، آهنگسازان، صدابرداران و سایر حرفه‌ای‌ها ساخته شده است.

مشخصات دقیق این هدفون که قرار است در روزهای آتی، در جریان نمایشگاه CanJam برای نخستین بار در دسترس علاقمندان قرار گیرد، هنوز به طور کامل مشخص نشده است و برای روشن شدن تمام وجوه آن، باید چند روز صبر کرد.

Beyerdynamic DT-240 Pro

اما به هر حال، از لحاظ ظاهری، همانند تمام محصولات حرفه‌ای بیرداینامیک، با محصولی کاملاً ساده و بی‌زرق و برق روبروییم. بدنه‌ای سیاه رنگ و مات که به نظر از جنس پلاستیک ساخته شده است و بدون کابل، حدود ۲۰۰ گرم وزن دارد. نکته‌ی جالب در طراحی این محصول، اندازه و ابعاد کوچک، به رغم دور گوش بودن آن است.

ایرپدها و کابل فنری به صورت قابل تعویض طراحی شده‌اند تا در صورت آسیب دیدن، قابلیت تعویض داشته باشند. علاوه بر آن، هدبند نیز از جنس فلز ساخته شده است و روی آن، با فوم پوشیده شده تا در استفاده‌های طولانی‌مدت، کاربر را آزار ندهد.

Beyerdynamic DT-240 Pro

از بابت صدای هدفون نیز تنها موارد روشن شده، پاسخ‌دهی فرکانسی ۵ هرتز تا ۳۵ کیلوهرتز، امپدانس ۳۴ اهمی و حداکثر شدت صدای ۱۱۹ دسی‌بلی است. عواملی که حداقل روی کاغذ، DT-240 Pro را به ابزاری مناسب برای استفاده با هر منبع پخشی و در هر شرایطی تبدیل می‌کند.

DT-240 Pro به همراه یک آداپتر ۶.۳ میلی‌متری و یک کیف نرم پارچه‌ای، در ماه جاری میلادی و به قیمت ۱۰۰ یورو به فروش خواهد رسید. قیمتی که بدون شک، این هدفون را به رقیب هدفون‌هایی مانند سنهایزر HD 280 Pro و ادیو تکنیکا M40X بدل می‌نماید.

Beyerdynamic DT-240 Pro