Beyerdynamic Smart Wireless Headphones

حدود سه ماه پیش بود که کمپانی آلمانی بیرداینامیک، از نخستین ایرفون بی‌سیم رده‌بالای جهان، یعنی Xelento Wireless رونمایی کرد و جهان هدفون را شگفت‌زده کرد. اما این شرکت، هیچ‌گاه آنطور که باید و شاید، بر تولید هدفون بی‌سیم دور گوش یا روی گوش تمرکز نکرده است و تا کنون هیچ هدفون بی‌سیم میان‌رده یا رده‌بالایی تولید نکرده است که بتواند شرکت‌هایی مانند AKG، سنهایزر، آدیو-تکنیکا و سونی را به چالش بکشد.

Beyerdynamic Smart Wireless Headphones

اما به نظر می‌رسد که سرانجام انتظارها در حال به پایان رسیدن است و باید در نمایشگاه IFA امسال، منتظر یک محصول درجه یک از بیرداینامیک باشیم. محصولی که در حقیقت، هنوز اطلاعاتی روشن از آن وجود ندارد و نه مشخصات، نه نام و نه قیمت این هدفون اعلام نشده است. تنها چیزی که بیرداینامیک منتشر نموده، یک عکس است و اندکی توضیحات.

آنچه از عکس منتشر شده می‌توان دریافت، اینست که محصول جدید، یک هدفون روی گوش است که تا حدی به مدل T 51 شباهت دارد. این هدفون، طبق ادعای بیرداینامیک، "نخستین هدفون بی‌سیمی است که صدا را با شنوایی شما تطبیق می‌دهد".

Beyerdynamic Smart Wireless Headphones

این امر به لطف اپلیکیشن MIY امکان‌پذیر خواهد شد که نتیجه‌ی همکاری بیرداینامیک و شرکت آلمانی Mimi Hearing Technologies است. شرکتی که در سالهای اخیر، با عرضه‌ی اپ Mimi Hearing Test برای خود نامی دست و پا کرده است.

این اپلیکیشن، با استفاده از تکنولوژی به نام Mimification، شنوایی کاربر را اندازه‌گیری و آنالیز می‌نماید و سپس یک پروفایل صوتی شخصی برای او ایجاد می‌کند که کمک شایانی به حل مشکلات شنوایی افراد در حین گوش کردن صوت با هدفون می‌کند. به نظر می‌رسد که اپلیکیشن MIY نیز کارکردی مشابه داشته باشد و یا حداقل چندان از Mimi Hearing Test دور نباشد.

با این همه، هنوز هیچ چیزی روشن نشده است و ما تنها می‌توانیم به گمانه‌زنی بپردازیم. گمانه‌هایی که شاید در نهایت، چندان با واقعیت تطبیق نداشته باشند. پس بهتر است حدود ده روز منتظر بمانیم و ببینیم بیرداینامیک، در IFA امسال که از یکم تا ششم سپتامبر برگزار می‌شود، چه خوابی برای گوش‌های ما دیده است.

Beyerdynamic Smart Wireless Headphones