Beyerdynamic Xelento Wireless Released

اکنون حدود ۱۵ سال است که از تکنولوژِی بلوتوث در ایرفون‌ها و هدفون‌ها استفاده می‌شود و هر روز، به تعداد شرکت‌ها و مدل‌هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند، افزوده می شود. دلیل این امر هم چیزی جز تغییر سبک زندگی و نیاز کاربران به محصولاتی کمتر دست و پا گیر نیست. در نتیجه‌ی این تقاضای فزاینده‌، بازار آکنده شده است از ایرفون‌های بلوتوث در شکل‌ها و قیمت‌های مختلف.

اما بالاخره، در میان این موج تکراری عرضه‌ی محصولات بی‌سیم با کیفیت صدای نه چندان درخشان، ایرفونی معرفی شده است که بی هیچ شکی، نوری جدید به بازار این دسته از محصولات می‌تاباند و آغازگر روند جدیدی خواهد شد که در نهایت، بازار ایرفون‌های رده بالا را دگرگون می‌کند.

Beyerdynamic Xelento Wireless Overview

ایرفونی که عنوان بلند پروازانه "نخستین هدفون داخل گوش بی‌سیم برای آدیوفیل‌ها" را یدک می‌کشد و قرار است، حتی سخت‌گیرترین شنوندگان موسیقی و هدفون را نیز راضی کند. و برای انجام چنین وظیفه‌ی خطیری، چه شرکتی مناسب‌تر از بیرداینامیک.

اگر به خاطر داشته باشید، حدوداً پنج ماه پیش بود که در نمایشگاه CES، شرکت کهنه کار بیرداینامیک، از ایرفون رده بالای Xelento Remote رونمایی کرد. ایرفونی که از لحاظ ظاهری، شباهت زیادی به AK T8iE داشت که محصول مشترک دو شرکت بیرداینامیک و استل اند کرن بود. اما از حیث صدا، با آن ایرفون، تفاوت‌های آشکاری داشت.

Beyerdynamic Xelento Wireless Style

اکنون، این شرکت، نمونه بی‌سیم Xelento Remote با نام Xelento Wireless را معرفی کرده است. اما برخلاف سایر کمپانی‌ها، بیرداینامیک برای بی‌سیم کردن این محصول، کوشیده تا حد ممکن در مهندسی و طراحی پیشروی آن تغییری ایجاد نکند تا کاربر بتواند در عین آزادی حرکت بیشتر، همان کیفیت ساخت و صدای سطح بالای نسخه با سیم را تجربه کند. برای رسیدن به این هدف، بیرداینامیک راه حلی جالب توجه را برگزیده است. به جای تغییر در ساختار درونی ایرفون، قطعات مرتبط با تبادل سیگنال بلوتوث و باتری دستگاه، در یک استوانه فلزی تعبیه شده است که در نقطه اتصال دو سیم قرار دارد.

Beyerdynamic Xelento Wireless Package

در نتیجه این راهکار، از لحاظ طراحی ظاهری، Xelento Wireless، کاملاً شبیه Xelento است و از همان بدنه فلزی درخشان و چشمگیر و همان ایرتیپ‌های منحصربفرد و حالت قرارگیری مناسب در گوش که به ایزولیشن و ایستایی بسیار خوب می‌انجامد، برخوردار است.

قلب تپنده Xelento Wireless نیز، همان درایور تسلای قدرتمند و بی‌نظیر Xelento است. درایوری داینامیک با توانایی تولید یکی از شفاف‌ترین و وسیع‌ترین صداهای ممکن در یک ایرفون که بی هیچ شکی، در هیچ ایرفون بلوتوث دیگری نظیرش را نمی‌توان یافت.

این محصول، از تکنولوژی aptX™ HD شرکت کوالکام بهره می برد که انتقال سیگنال ۲۴ بیتی را ممکن می‌سازد. البته این امر در صورتی رخ می‌دهد که دستگاه پخش کننده از aptX™ HD پشتیبانی کند و در غیر این صورت، ایرفون از aptX، AAC و یا SBC استفاده می کند.

Beyerdynamic Xelento Wireless

باتری دستگاه، در صورت استفاده مداوم، حدود پنج ساعت و نیم دوام خواهد داشت که رقم چندان چشمگیری نیست. اما در صورت اتمام شارژ، می توان با اتصال کابل ۱.۳ متری روکش شده با نقره، از Xelento Wireless به صورت با سیم استفاده نمود.

میکروفون با کیفیت، ریموت کنترل ۳ دکمه و بدنه بسیار سبک (۷ گرم بدون اتصال کابل)، از دیگر ویژگی های این هدفون داخل گوش است که در خود آلمان و توسط برترین مهندسان و مونتاژکاران بیرداینامیک طراحی و ساخته شده است.

Beyerdynamic Xelento Wireless Luxury

Xelento Wireless، حدود ۲۰۰ دلار از نسخه سیمی گران‌قیمت‌تر خواهد بود و در ماه جولای با قیمت ۱۲۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.  شکی نیست که عرضه آن، به عنوان نخستین ایرفون بی‌سیم رده بالای دنیا، تحولی اساسی در بازار سال‌های پیش رو ایجاد خواهد کرد و از این پس، شاهد محصولات بی‌سیم رده بالای بیشتری خواهیم بود.