Campfire Audio Polaris: ستاره‌ی راهنما

در روزهای گذشته، شرکت آمریکایی Campfire Audio مدل Polaris را به بازار عرضه نمود. مدلی که از آغاز ماه آگوست، مورد نمایش و تست قرار گرفته بود و بازخوردهای بسیار مثبتی دریافت کرده بود.

پولاریس که جزو ارزان‌قیمت‌ترین ایرفون‌های شرکت محسوب می‌گردد، یک ایرفون هیبریدی است که در کنار درایور ۸.۵ میلی‌متری داینامیک، از یک درایور آرمیچر متوازن نیز برخوردار است. ایرفون‌های هیبریدی، به خصوص در یکی دو سال گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند و شرکت‌های مختلفی مانند سونی، فندر و …، به تولید چنین محصولاتی پرداخته‌اند. دلیل آن نیز روشن است: بهره‌گیری از ویژگی‌های مثبت هر دو نوع درایور.

اما پولاریس علاوه بر این درایورها، نوآوری‌های منحصربفرد بسیاری را در خود جای داده است.

در درجه‌ی نخست، سطح بدنه‌ی آلومینیومی ایرفون، با پوششی سرامیکی به نام Cerakote پوشیده شده است که مقاومت بیشتری به آن می‌بخشد.

اما مهم‌تر از آن، دو تکنولوژی T.A.E.C. (مخفف Tuned Acoustic Expansion Chamber) و Polarity Tuned Chamber است.

Campfire Audio Polaris: ستاره‌ی راهنما

فناوری T.E.A.C. که پیش‌تر در مدل‌هایی مانند Andromeda و Dorado به کار گفته شده بود، در اصل یک محفظه‌ی داخلی ساخته شده توسط پرینتر سه‌بعدی است که با عمل در نقش یک رزوناتور، عمق فرکانس‌های بالا را بهبود می‌بخشد و از سوی دیگر، از ایجاد پیک‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند.

Polarity Tuned Chamber نیز محفظه‌ای است که مجدداً توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده و در جلو و پشت درایور قرار می‌گیرد. این محفظه به ایجاد صدایی بازتر، شفاف‌تر و وسیع‌تر می‌انجامد.

Polaris که از یک کابل جدا شونده‌ی مسی برخوردار است، توسط کانکتورهای MMCX ساخته شده از جنس مس برلیوم به بدنه متصل می‌گردد که طبق ادعای کمپ‌فایر ادیو، به نسبت سایر کانکتورهای MMCX، دوام و عمر بالاتری دارد.

ایرفون پولاریس که در آمریکا مهندسی و تولید می‌گردد، به همراه یک کیف زیپ‌دار خوش‌ساخت، چهار جفت ایرتیپ SPINFIT، سه جفت ایرتیپ سیلیکونی، سه جفت ایرتیپ انحصاری Campfire Audio و ابزار تمیز‌کننده، به قیمت ۶۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.