chord mojo

اگر جوایز هدفونی دو سال اخیر را دنبال کرده باشید، بی‌شک به نام Chord Mojoبرخورده‌اید. آمپ/دکی که شاید بیش از هر محصول مشابه دیگری، از جانب کارشناسان و موسیقی‌دوستان بازخورد مثبت دریافت کرده است و با عرضه شدنش به بازار، تحولی اساسی ایجاد کرد.

chord appearance

Mojo، در سال ۲۰۱۵، توسط شرکت انگلیسی Chord Electronicsبه بازار عرضه شد. شرکتی که در سال ۱۹۸۹ توسط مهندس الکترونیک جوان، جان فرانکز بنیان گذاشته شد.

فرانکز تا پیش از تاسیس کورد الکترونیکس، در زمینه طراحی و ساخت جت‌های جنگی مشغول به کار بود و همواره در تلاش بود با پیوند دانش مهندسی‌اش در این زمینه با دغدغه و علاقه همیشگی‌اش برای ساخت تجهیزات صوتی رده بالا، محصولاتی با حداکثر کیفیت ممکن خلق کند. امری که سرانجام در سال ۱۹۸۹ اتفاق افتاد.

inside of chord

این شرکت، در طول دو دهه فعالیت مستمر و پر بار، برخی از مهمترین دک‌ها، آمپلی‌فایرها، پخش کننده‌ها و فونواستیج‌های سطح بالای جهان صدا را تولید کرده است. اما مساله اصلی درباره این محصولات این بود که اکثریت قریب به اتفاق آنها، چنان قیمت بالایی داشتند که خرید آنها از توان بیشتر آدیوفیل‌ها خارج بود. اما سرانجام، این شرکت با گنجاندن مهندسی تراز اولش در بدنه‌ای کوچک و جمع‌وجور، موفق به تولید محصولی بی‌نظیر شد که خرید آن برای بیشتر افراد ممکن بود. نام این محصول کورد موجو بود.

موجو، علاوه بر فروش عالی، برنده‌ی جوایزی از قبیل بهترین دک سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به انتخاب What Hi-Fi?، جایزه بهترین دک/امپ هدفون سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ از EISA، بهترین محصول RMAF، بهترین امپ/دک قابل حمل از مجله Hi-Fi+ و … شد و از منتقدان مجلات و وبسایت‌های معتبری مانند Stereophile، Headfonia، Headfonics، 6moons و ...، بازخوردهایی بسیار مثبت دریافت کرد.

inside of chord

دلیل این جوایز و بازخوردها هم چیزی جز کیفیت صدای بی‌رقیب این آمپ/دک قابل حمل نیست. کیفیتی که از چیپست دک انحصاری کورد با توانایی پخش بی‌نقص سنگین‌ترین فایل‌های موسیقی و آمپلی‌فایری با توانایی درایو هدفون‌های ۴ تا ۸۰۰ اهمی سرچشمه می‌گیرد. در حقیقت، Mojo، با وجود ظاهر کوچکش، می‌تواند هر فایل موسیقی با هر کیفیتی را به بهترین شکل پردازش کند و تقریبا تمام هدفون‌های موجود در بازار را به بهترین شکل درایو کند. به عبارت دیگر، موجو می تواند آخرین آمپ / دکی باشد که شما برای هدفونتان تهیه می کنید.

در ایران نیز، دوستداران و علاقمندان جدی هدفون، از موجو استقبال بی‌نظیری کردند. استقبالی که ما را دلگرم کرد تا با تمرکز بیشتر روی محصولات این شرکت و با همکاری شرکت هامون تجارت به عنوان واردکننده رسمی محصولات کورد الکترونیکس، عنوان تنها فروشگاه رسمی محصولات کورد الکترونیکس در ایران را کسب کنیم تا همراهان ما، با خیالی کاملاً آسوده از بابت گارانتی و خدمات پس از فروش، موجو را تهیه کنند و مرزهای جهان موسیقایی‌شان را بیش از پیش گسترش دهند.

Chord Mojo، در کنار ده‌ها هدفون با کیفیت، برای تست در فروشگاه ایران هدفون موجود است. بی‌صبرانه منتظر حضورتان هستیم!