Grado PS2000e

بسیاری از آدیوفیل‌های کهنه‌کار امروز، سفرشان در جهان هدفون را با هدفون‌های یک برند آغاز کرده‌اند: گریدو.

Grado Labs، کمپانی آمریکایی که در سال 1953 توسط جوزف گریدو تاسیس شد و در طول سالیان طولانی فعالیتش، همواره بر کیفیت صدای محصولاتش و دست ساز بودن آنها تاکید داشته است.

اکنون گریدو محصولی خلق کرده که مدعیست مرزهای این دو شاخصه را چندین گام جلو برده است. محصولی با نام PS2000e که جایگاه PS1000e به عنوان پرچمدار گریدو را تسخیر می‌کند.

Grado PS2000e

در طراحی PS2000e که بیش از دو سال زمان برده، چوب، فلز و چرم به هم آمیخته شده است تا حداکثر کیفیت آکوستیکی، مقاومت و زییایی ممکن به دست آید. بخش داخلی برخلاف پرچمدار قبلی که با چوب ماهون ساخته شده بود، با استفاده از چوب افرا ساخته شده و بخش بیرونی بدنه، با استفاده از کروم دودی بی‌نهایت چشمگیر. گریدو پیش از این نیز از چوب افرا در ساخت هدفون GH1 استفاده کرده بود و از کیفیت آن اطمینان حاصل کرده بود.

طبق ادعای گریدو، به لطف این بدنه، رزونانس و دیستورشن‌ ناخواسته به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

اما بخش اصلی هدفون یعنی درایورهای آن نیز کاملاً جدید و بدیع هستند.

Grado PS2000e

در ساخت این درایورهای ۳۲ اهمی، از شاسی آنها گرفته تا سیم‌ها، آهنرباها، ویس کویل، دیافراگم و …، در هرقطعه‌ای، حداکثر دقت و مهارت به خرج داده شده است تا کمترین میزان رنگ‌شدگی و بالاترین وضوح صوتی ممکن به دست آید.

البته تمامی این شاخصه‌ها، در حال حاضر تنها در حد ادعای خود گریدو هستند و باید دید این هدفون در عمل چه توانایی‌هایی دارد. اما با توجه به سابقه‌ی گریدو، تقریباً می‌توان به تراز اول بودن PS2000e اطمینان داشت.

هر چند که با توجه به قیمت PS2000e توقعی هم جز خوب بودن نمی‌توان داشت. پرچمدار قبلی یعنی PS1000e حدود ۱۷۰۰ دلار قیمت داشت. اما پرچمدار جدید با افزایش ۱۰۰۰ دلاری این رقم، به مبلغ ۲۷۰۰ دلار به فروش خواهد رسید. امید است که این قیمت بالا، در دنباله‌روی از قیمت‌گذاری‌های عجیب هدفون‌سازان در یکی دو سال اخیر صورت نگرفته باشد و به دلیل بهبود بسیار چشمگیر کیفیت محصول انجام شده باشد.

PS2000e که طبق رویه‌ی همیشگی گریدو با کمترین لوازم همراه ممکن عرضه می‌شود، از هفته‌ی گذشته برای خرید در دسترس خریداران قرار گرفته است.