می آدیو Pinnacle P2: پرچمدار کوچک

حدود یک سال و نیم پیش بود که شرکت MEE Audio، پرچمدارش یعنی ایرفون Pinnacle P1 را به بازار عرضه کرد. محصولی که به دلیل کیفیت بسیار مناسبی که در ازای قیمت ۲۰۰ دلاری‌اش ارائه می‌نمود، در میان هدفون‌دوستان و موسیقی‌دوستان با استقبال بسیار خوبی روبرو شد. اما قیمت P1 همچنان برای بسیاری از خریداران بالا بود و از طرف دیگر، این ایرفون ۵۰ اهمی، برای نشان دادن ظرفیت‌های واقعی‌اش، نیاز به یک پلیر یا آمپلی‌فایر با کیفیت داشت. پس مهندسان می آدیو به فکر ساخت محصولی با کیفیت نزدیک به P1 اما ارزان‌قیمت‌تر و خوش‌درایوتر افتادند. نتیجه، مدل Pinnacle P2 بود که در نمایشگاه CES معرفی شد و سرانجام پس از حدود ۸ ماه، به بازار عرضه شده است.

ایرفون Pinnacle P2 که از درایورهای ۱۰ میلی‌متری داینامیک بهره می‌برد، طبق ادعای می آدیو، از صدایی گرم‌تر، پویاتر و بیسی‌تر از P1 برخوردار است و احتمالاً به گوش دوست‌داران موسیقی‌های بیس‌محور و مدرن، بیشتر خوش خواهد آمد. به‌ویژه که این مدل، امپدانسی برابر ۱۶ اهم و حساسیتی برابر ۱۰۰ دسی‌بل دارد و احتمالاً با هر دستگاهی، به خوبی درایو می‌شود.

می آدیو Pinnacle P2: پرچمدار کوچک

از لحاظ بدنه و کابل، P2، به مراتب اقتصادی‌تر و ساده‌تر از P1 است. یعنی برخلاف مدل بالاتر که بدنه‌ای از جنس آلیاژ زینک و کابلی تابیده و چشمگیر داشت، بدنه‌ی مدل جدید از پلیمر ABS ساخته شده که بسیار سبک‌تر است و کابل نیز ساده و کم‌ زرق‌و‌برق‌تر است. البته می آدیو مدعیست که کابل P2 که از جنس مس بدون اکسیژن ساخته شده و توسط TPE روکش شده، ضخیم‌ترین و مقاوم‌ترین کابل این شرکت است. پس نگرانی از این بابت وجود ندارد. این کابل جدا شونده، همانند کابل‌‌های P1، از کانکتورMMCX برخوردار است. البته دیگر خبری از دو کابل نیست و P2 تنها یک کابل مجهز به میکروفون و ریموت‌کنترل تک‌دکمه دارد.

می آدیو Pinnacle P2: پرچمدار کوچک

با همه‌ی این اوصاف، به نظر می‌رسد که با توجه به سابقه‌ی MEE Audio، بازخوردهای منتشر شده و مشخصات اعلام شده، P2 با استقبال خوبی روبرو شود.

این ایرفون، به همراه کیس محافظ، ایرتیپ‌های سیلیکونی و Comply و تبدیل فیش ۳.۵ میلی‌متری به ۶.۳ میلی‌متری، به قیمت ۱۰۰ دلار، از سه روز پیش در دسترس خریداران قرار گرفته است.