RHA MA Wireless Earphones

در هفته‌ی گذشته، کمپانی انگلیسی RHA، خبر از عرضه‌ی دو محصول جدید داد. دو ایرفون بلوتوث که حاصل نخستین تلاش RHA برای ساخت محصولات بی‌سیم محسوب می‌شوند. نام این ایرفون‌ها، MA650 Wireless و MA750 Wireless است.

این دو محصول که از لحاظ ظاهری، از ظاهر معمول ایرفون‌های RHA تبعیت می‌کنند، از نوع پشت گردنی هستند و علاوه بر استفاده‌های روزمره، گزینه‌ای مناسب برای انجام تمرین‌های ورزشی سبک نیز به شمار می‌روند.

برخی شاخصه های این دو محصول، مشابه است. این شاخصه‌ها عبارتند از دوام باتری ۱۲ ساعته، نک‌بند انعطاف‌پذیر، میکروفون و ریموت کنترل ۳ دکمه‌ی سازگار با تمامی دستگاه‌های مبتنی بر اندروید و iOS، طراحی مبتنی بر تکنولوژی Aerophonic و در نتیجه ایزولیشن و ایستایی مناسب، چیپست NFC، پشتیبانی از aptX و برخورداری از استاندارد IPX4 و در نتیجه مقاومت در برابر قطرات آب، تعرق و گرد و خاک.

Water Resistant RHA MA Wireless Earphones

اما از سوی دیگر، درایور استفاده شده، جنس بدنه و حالت قرارگیری این دو ایرفون با هم متفاوت است.

مدل ارزان قیمت تر، یعنی MA650 Wireless از درایوری داینامیک (مدل ۳۸۰.۱) و بدنه‌ای آلومینیومی بهره می‌برد. در حالی که مدل بالاتر، یعنی MA750 Wireless، از درایور دست‌ساز داینامیک (مدل ۵۶۰.۱ که پیشتر در مدل سیمی MA750 استفاده شده بود) و بدنه‌ای از جنس استیل ضد زنگ برخوردار است که کیفیت ساخت بالاتر و صدایی متوازن‌تر و پر جزییات‌تر به آن می‌بخشند.

به علاوه، مدل گرانتر یعنی MA750 Wireless به دلیل برخورداری از قلاب‌های پشت گوش از ایستایی بالاتری برخوردار است.

هر دو مدل، در نمایشگاه High End مونیخ که از هجدهم تا بیست و یکم ماه می برگزار می‌شود، برای نخستین بار در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرند. قیمت اعلام شده برای MA650 Wireless، حدود ۱۰۰ دلار و برای MA750 Wireless، حدود ۱۷۰ دلار است و هر دو آنها تابستان امسال به بازار عرضه خواهند شد.