CX 7.00BT: عضو تازه‌ی خانواده ایرفون‌های بی‌سیم سنهایزر

در روزهای گذشته، شرکت آلمانی سنهایزر از محصول بی‌سیم جدید خود با نام CX 7.00BT رونمایی کرد. محصولی که یک ایرفون از خانواده ایرفون‌های موفق CX محسوب می‌شود. خانواده‌ای که همه‌ی اعضایش از طریق سیم به منبع پخش متصل می‌شوند.

اما اکنون، سنهایزر با بهره‌گیری از دستاوردهایش در طراحی MOMENTUM In-Ear Wireless، مدل CX 7.00 را به صورت بی‌سیم و با نک‌بندی شبیه به نک‌بند مومنتوم عرضه کرده است.

محصولی که حدوداً 25 درصد از مومنتوم ارزان‌قیمت‌تر است و بخش دیگری از بازار و مخاطبان را هدف قرار گرفته است.

CX 7.00BT: عضو تازه‌ی خانواده ایرفون‌های بی‌سیم سنهایزر

با توجه به اطلاعات منتشر شده از جانب سنهایزر، می‌توان دید که CX 7.00BT از بسیاری جهات، شبیه مومنتوم است.

یعنی همانند مدل گران‌قیمت‌تر، از بلوتوث ۴.۱ و apt-X پشتیبانی می‌کند، از NFC برخوردار است، باتری ۱۷۰ میلی‌آمپری دارد (که با هر شارژ ۱.۵ ساعته، دوام شارژی ۱۰ ساعته فراهم می‌کند)، همزمان به دو دستگاه متصل می‌شود، به پیام‌رسان صوتی برای اطلاع از وضعیت اتصال و شارژ باتری مجهز است و از میکروفونی شبیه میکروفون مومنتوم بهره می‌برد.

CX 7.00BT: عضو تازه‌ی خانواده ایرفون‌های بی‌سیم سنهایزر

به عبارت دیگر، به نظر می‌رسد که سنهایزر از همان قطعات و فناوری‌هایی که در ساخت نک‌بند، باتری و میکروفون مومنتوم استفاده کرده بود، در تولید CX 7.00‌ نیز بهره برده است و آن چه این مدل را از مومنتوم متمایز می‌سازد، بدنه و صدای آن است.

بدنه‌ای که به سایر هم‌خانواده‌هایش شبیه است، کوچک و ساده است و با اینکه ظرافت و چشمگیری مومنتوم را ندارد، اما شاید برای کسانی که زرق‌وبرق مومنتوم را دوست ندارند، دلنشین‌تر باشد.

CX 7.00BT: عضو تازه‌ی خانواده ایرفون‌های بی‌سیم سنهایزر

در باب صدا اما، هنوز نمی‌توان اظهار نظری قطعی انجام داد. هر چند به احتمال زیاد، صدای آن بی‌شباهت به CX 5.00 و سایر برادرانش نخواهد بود و همان صدای هیجان‌انگیز و شفاف با بیس و تربل اغراق‌شده را خواهد داشت.

CX 7.00BT، به همراه هشت عدد ایرتیپ در چهار سایز مختلف و یک کیف پارچه‌ای، احتمالاً طی یک تا دو ماه آینده و با قیمتی حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.