Shure Bluetooth Earphones & Cable

شرکت‌های بزرگ زیادی باقی نمانده‌اند که حداقل یک ایرفون یا هدفون بلوتوث تولید نکرده باشند. شرکت آمریکایی شور یکی از آن‌‌ها بود. اما چهار روز پیش و با عرضه‌ی دو ایرفون بلوتوث SE112 Wireless و SE215 Wireless، مشخص شد که این انقلاب فراگیر، شور را نیز با خود همراه کرده است. دو محصولی که از لحاظ بدنه، کاملاً شبیه نمونه‌های سیمی‌شان یعنی SE112 و SE215 هستند و احتمال زیادی دارد که از لحاظ صدا نیز به دو مدل یاد شده بسیار نزدیک باشند.

از بسیاری جهات، هر دو محصول به هم شباهت دارند. یعنی هر دو از بلوتوث ۴.۰ برخوردارند، ۸ ساعت نگه‌داری شارژ و برد بلوتوث ۱۰ متری دارند، به یک ریموت کنترل سه دکمه مجهز هستند، توانایی اتصال همزمان به دو دستگاه را دارند و در نهایت، طبق ادعای شور، ایزولیشنی ۳۷ دسی‌بلی ایجاد می‌کنند.

Shure Bluetooth Earphones & Cable

اما جدای از موارد یاد شده، برخی ویژ‌گی‌ها نیز متفاوت است. SE112 Wireless که با قیمت ۱۰۰ دلاری‌اش، مدل ارزا‌ن‌قیمت‌تر به حساب می‌آید، از کابل جدا شونده برخوردار نیست و درون جعبه‌اش، در کنار کیف زیپ‌دار، ابزار تمیز کننده و کابل شارژ، تنها سه جفت ایرتیپ سیلیکونی قرار دارد. در صورتی که مدل ۱۵۰ دلاری یعنی SE215 Wireless، از یک کابل جدا شونده‌ با نام RMCE-BT1 برخوردار است و در کنار موارد یاد شده، سه جفت ایرتیپ فومی Comply نیز قرار گرفته است. افزون بر آن، SE112 Wireless تنها در یک رنگ مشکی عرضه شده است. در حالی که SE215 Wireless، در چهار رنگ سفید، بی‌رنگ، مشکی شفاف و آبی شفاف تولید شده است.

علاوه بر آن، همانطور که قابل پیش‌بینی است، کیفیت صدای SE215 Wireless در سطحی بالاتر از SE112 Wireless قرار می‌گیرد و احتمالاً رقیب سرسختی برای مدل‌هایی مانند Sennheiser Momentum In-Ear Wireless، Sennheiser Momentum Free، V-Moda Forza Metallo Wireless و … خواهد بود.

Shure Bluetooth Earphones & Cable

اما مهم‌تر و جالب‌تر از این دو محصول، خود کابل RMCE-BT1 است. این کابل که به تنهایی ۱۰۰ دلار قیمت دارد (و در نتیجه، ارزش خرید SE215 Wireless را بالاتر می‌برد)، می‌تواند تمامی ایرفون‌های شرکت Shure که به کابل جدا شونده مجهز هستند، یعنی مدل‌های SE215, SE315, SE425, SE535 و SE848‌ را به ایرفون وایرلس بدل نماید. به عبارت دیگر، اگر این کابل از کیفیت درخوری برخوردار باشد، می‌تواند تحولی اساسی در بازار محصولات وایرلس ایجاد کند و به طور مثال، با پرداخت صد دلار و اتصال کابل به مدلی مانند SE535 و یا SE846، یکی از برترین صداهای ممکن در یک محصول بی‌سیم را در اختیار داشت. صدایی که در حال حاضر، تنها در ایرفونی مانند Beyerdynamic Xelento Wireless قابل دسترسی است. اما با توجه به اینکه هنوز این محصول مورد نقد و بررسی تخصصی قرار نگرفته، نمی‌توان نظر قطعی راجع به آن داد و در حال حاضر، تنها باید امیدوار بود که شور کارش را خوب انجام داده باشد و در هنگام طراحی و ساخت کابل RMCE-BT1، تمام جوانب را در نظر گفته باشد.