ایرفون جدید موتورولا Stream Wireless

یکی از شرکت‌هایی که در دو-سه سال اخیر، به‌طور جدی بر تولید ایرفون‌های کاملاً بی‌سیم تمرکز کرده است، کمپانی آمریکایی موتورولا است. شرکتی که در این زمینه، محصولات نسبتاً موفقی مانند سری VerveOnes را به بازار عرضه کرده است و توانسته در کنار شرکت‌هایی مانند Bragi تحولی نسبی در بازار ایرفون‌های بی‌سیم پدید آورد.

روز گذشته، موتورولا، محصول جدید خود با نام Stream Wireless را به بازار انگلستان عرضه نمود. ایرفونی کاملاً بی‌سیم که پیش‌تر هیچ خبری مبنی بر عرضه‌ی آن اعلام نشده بود و به شکلی ناگهانی، اقدام به عرضه‌ی آن شده است.

البته شایان ذکر است که در حقیقت، سازنده‌ی اصلی این محصول، شرکت انگلیسی Binatone است و موتورولا تنها نام تجاری خود را بر آن حک کرده است. امری که در مورد ایرفون‌های سری VerveOnes نیز صدق می‌کند.

ایرفون جدید موتورولا Stream Wireless

Stream Wireless که قیمتی پایین‌تر از محصولات مشابه قبلی موتورولا دارد و مشخصاً بخش دیگری از بازار را هدف گرفته، از درایورهای ۶ میلی‌متری، بدنه‌ی مقاوم در برابر قطرات آب و گرد و غبار (استاندارد IPX4)، ایرتیپ‌های سیلیکونی و شارژر همراه برخوردار است و روی کاغذ، به نسبت قیمت، گزینه‌ی قابل قبولی به نظر می‌رسد.

اما حتی با احتساب قیمت، Stream Wireless یک نقطه ضعف بزرگ دارد و آن هم دوام شارژ باتری لیتیم پلیمر آن است. این ایرفون، با هر بار شارژ، توانایی پخش تنها دو ساعت موسیقی را دارد که رقم رضایت‌بخشی نیست. البته شارژر همراه محصول تا دو بار شارژ کامل در خود انرژی ذخیره می‌کند و در نتیجه شما حدود ۶ ساعت شارژ در اختیار خواهید داشت.

استریم وایرلس از دو میکروفون بهره ‌می‌برد که علاوه بر امکان‌پذیر کردن برقراری تماس‌های تلفنی با کیفیت، استفاده از Siri و Google Now را نیز ممکن می‌سازد.

این محصول که از روز گذشته با قیمت ۸۰ پوند در دسترس خریداران انگلیسی قرار گرفته است، حدود یک ماه دیگر به بازارهای بین‌المللی عرضه خواهد شد.